Roma’daki Restaurantlar

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 23 Haziran 2010
Fetuccine All Alfredo (Alfredo'nun yassı makarnası)

Fetuccine All Alfredo (Alfredo'nun yassı makarnası)

Alfredo  :
‘Fetuccine All Alfredo’  (Alfredo’nun yassı makarnası)  bu restaurantın en beğenilen yemeklerinden biridir. İçi çok güzel dizayn edilmiş restaurantın duvarlarında geçmişten günümüze bir çok ünlünün Alfredo ile çekilmiş fotoğrafı bulunuyor.
Piazza Augusto Imperatore, 30 – 06 687 8734

George’s  :

Riso al salto  (Roma usulü pilav) ,  pate d’ocha (kaz püresi) ,  langoustine en brochette (istakoz şiş),  lemon suffle con salsa di fragola  (çilek soslu limon sufle)  gibi Roma’nın seçkin mutfağından mükemmel yemekleri tadmamızı sağlayan restaurant  bulunduğu çevreylede tam not almayı başarıyor. Via Marche, 7 – 06 4208 4575

Harry’s Bar  :

Via Veneto’da bulunan restaurant zarif görünümü ile ilgi çekmekte. Mükemmel bir şarap koleksiyonuna sahip restaurantta Strudel di carciofi alla romana (Roman usulü enginarlı strudel)’i, riso al salto (Roma usulü pilav) ve tagliata dimanzo (dilim biftek)’yu denemenizi öneririm.

Via Veneto, 150 – 06 484 643

Hassler Roof  :

Restaurant İspanyol merdivenlerinin yukarısında bulunan restaurant ziyaretçilere olağan üstü Roma manzarası sunmaktadır. Akdeniz mutfağının en güzel çeşitleri bulacağınız bir restauranttır.

Piazza Trinita dei Monti, 6 – 06 699 340

Roma Usulu Enginar

Roma Usulu Enginar

C’era una volta  :

Sadece akşamları açık olan restaurant genellikle iş veya akşam yemekleri için tercih edilmektedir. Odun ateşindeki pizası ve İtalyan mutfağından eşsiz lezzetler ile mükemmel bir mekan.

Via Fabio Numerio, 54/62, 06 784 0 735

Romantica :

Roma mutfağı ile birlikte bir kaç deniz ürünü tadacağınız mekan Roma’nın tavernalarından biridir. Yemekler sırasında Romalı bir sanatçı geleneksel Roma şarkıları ile ziyaretçilere eşlik etmekte. Yemeklerin yanında ev yapımı şaraplar servis edilmekte.

Via Emanuele Filiberto, 52 – 06 7707 1935

Alla Scrofa  :

Scrofa usulü ev makarnası, kabak soslu makarna, Floransa Bifteği ve ızgara çeşitlerinin servis edildiği mekan Piazza Navona’na yakın bir konumda bulunmaktadır.

Via della Scrofa, 15 – 06 687 2842

Antica Sapori dell’Oriente – Turk Lokantasi  :

Türk restaurantıdır. Roma’da Türk yemekleri özleyenler için birebirdir.

Via Nomentana, 81

Alıntı : www.italyaonline.net

Yorum yapın

İtalya Tatili